LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Dy gola dhe asist, futbollistët shqiptarë bëjnë “ligjin” në derbin ndaj… FCSB

22:26 - 20.04.24 a.d

Dy futbollistët shqiptarë të Kosovës, Ermal Krasniqi dhe Albion Rrahmani ishin protagonistë në barazim 2-2 që skuadra e tyre Rapid Bukureshti, arritën në transfertë ndaj FCSB, në një nga derbet më të zjarrta të Rumanisë.

Fillimisht Krasniqi gjeti rrugën e rrjetës pas asistit të Rrahmanit në minutën e 12-të, ndërkohë që katër minuta më vonë ishte Rrahmani që gjeti rrugën e rrjetës, duke ngritur shifrat përkohësisht në 1-2.

Në pjesën e dytë, më konkretisht në minutën e 57-të, vendasit gjetën golin e barazimit me Balutan. Vlen të theksohet se ky ishte një derbi tepër i luftuar dhe tensionuar, ku gjytari nxorri nga xhepi i tij plot 10 kartonë të verdhë.

Përveç Rrahmanit dhe Krasniqit, titullar në këtë derbi u aktivizua edhe ish-sulmuesi i Tiranës, Hasani, por pa mundur të linte gjurmë.